Domain Otoritesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Domain Otoritesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Domain Authority nedir?

Domain Authority (DA), Moz tarafından geliştirilen ve bir web sitesinin arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) sıralama olasılığını tahmin eden bir arama motoru sıralama puanıdır. Bir Etki Alanı Yetkilisi puanı bir ile 100 arasında değişir ve daha yüksek puanlar daha büyük bir sıralama yeteneğine karşılık gelir.

Etki Alanı Yetkilisi, kök etki alanlarının bağlanması ve toplam bağlantı sayısı dahil olmak üzere birden çok faktörün tek bir DA puanı içinde değerlendirilmesiyle hesaplanır. Bu puan daha sonra web siteleri karşılaştırılırken veya bir web sitesinin zaman içindeki "sıralama gücü" izlenirken kullanılabilir. Etki Alanı Yetkilisi, Google tarafından arama sıralamalarını belirlemede kullanılan bir ölçüm değildir ve SERP'ler üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Domain Otoritesini Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Etki Alanı Otoritesini Moz'un Link Gezgini'ni , MozBar'ı ( Moz'un ücretsiz SEO araç çubuğu) veya Anahtar Kelime Gezgini'nin SERP Analizi bölümünü kullanarak kontrol edebilirsiniz . Etki Alanı Yetkilisi ölçümleri , Moz API'nin yanı sıra tüm Moz Pro kampanyalarına da dahil edilmiştir . Domain Authority ölçümleri, web üzerindeki düzinelerce SEO ve çevrimiçi pazarlama platformuna dahil edilmiştir.

 

Etki Alanı Yetkilinizi ücretsiz kontrol edin :

Domain Authority nasıl puanlanır?

Domain Authority'yi 100 puanlık logaritmik bir ölçekte puanlıyoruz. Bu nedenle, puanınızı 20'den 30'a çıkarmak, 70'ten 80'e çıkarmaktan çok daha kolaydır.

"İyi" bir Etki Alanı Yetkilisi nedir?

Genel olarak konuşursak, çok fazla sayıda yüksek kaliteli dış bağlantıya sahip siteler (Wikipedia veya Google.com gibi), Etki Alanı Yetkilisi ölçeğinin en üst noktasındayken, daha az gelen bağlantıya sahip küçük işletmeler ve web siteleri çok daha düşük DA'ya sahip olabilir. Puan. Yepyeni web siteleri her zaman bir Domain Authority puanıyla başlayacaktır.

Domain Authority, bir sitenin sıralama yeteneğinin bir göstergesi olduğu için, çok yüksek bir DA puanına sahip olmak tek hedefiniz olmamalıdır. SERP'lerde doğrudan rekabet ettiğiniz siteler için DA puanlarına bakın ve rakiplerinizden daha yüksek bir puan almayı hedefleyin. En iyisi , arama sonuçlarında araştırma yaparken ve hangi sitelerin diğerlerinden daha güçlü / önemli bağlantı profillerine sahip olabileceğini belirlerken karşılaştırmalı bir ölçü olarak (mutlak, somut bir puan yerine) kullanılır. Karşılaştırmalı bir araç olduğu için, mutlaka "iyi" veya "kötü" bir Domain Authority puanı olması gerekmez.


22/03/2021 23:22
da nedir?, pa nedir?, ss nedir?
Whoisr bir erbaa inşaat markasıdır.